Kalendář akcí
poslední mesíc srpen 2020 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31
Návštěvy

TOPlist

Základní informace o škole

Poloha

Naše mateřská škola se nachází v blízkosti Hlavního vlakového nádraží, nedaleko zastávky městské hromadné dopravy na ulici Křenové (zastávka Vlhká). Škola je přízemní budova, chráněná kulturní památka v secesním slohu.

Třídy

V naší MŠ máme dvě třídy – třídu Broučků a třídu Berušek, každá z nich je naplňována do počtu 24 dětí. Ve třídách jsou děti věkově smíšené. Třída je pro děti kamarádským prostředím, s jasnými pravidly chování, kde se děti dovedou navzájem naslouchat a respektovat se.

Atmosféra

Dbáme o pohodové, klidné, prostředí, kde jsou děti nadšeni učit se a poznávat svět kolem sebe, kde děti chtějí s námi hovořit o svých přáních, pocitech a zážitcích. Snažíme se být pro děti partnerem, kterého děti přijmou mezi sebe do světa, který budeme společně vytvářet. Do světa, kde si vážíme věcí, pečujeme o ně a  radujeme se ze všedních maličkostí. Hledáme inspiraci v přírodě a nestačíme se divit, kolik je tu zajímavých věcí k prozkoumání.

Vztahy

V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu. Jedno z našich pravidel je: ráno se společně uvítat, podat si ruku, podívat se do očí a popřát si dobrý den. Podobně se i loučíme, když dítě odchází.

Cíle vzdělávání

Cíle a obsah předškolního vzdělávání formulované rámcovým programem směřují mateřskou školku k tomu, aby děti, které ji opouštějí, byly osobnosti pokud možno jedinečné, vzhledem ke svému věku a individuálním možnostem co nejvíce samostatné, sebevědomé, sebejisté, s vlastním rozumem, schopné dívat se kolem sebe, uvažovat, tvořivě přemýšlet a jednat, jedinci na své úrovni přizpůsobiví, odvážní a také zodpovědní, ochotní nejen přijímat, ale také dávat, schopní se dále rozvíjet, učit se a aktivně čelit problémům, které život přináší.

Stravování

Strava se dováží do mateřské školy ze ŠJ Nádvorní a připravuje se ve výdejně školy. Jídlo se podává třikrát denně - přesnídávka, oběd a svačina. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Dodržujeme pitný režim, děti mají k dispozici dostatek tekutin ve třídách i na školní zahradě.

Zahrada

U školy je prostorná zahrada (o rozloze 2 000 m2), kde mohou děti využívat dvě pískoviště, houpačky, skluzavku, dřevěné a přírodní prolézačky. Zahrada je uzavřena a izolovaná od ruchu a zplodin frekventovaných ulic – je místem klidu, přiměřeně zastíněna vzrostlými stromy.